Boğaziçi Üniversitesi Proficiency Hazırlık Kursu

Boğaziçi Üniversitesi’nin sınav sistemine ve sınav müfredatına hakim, deneyimli öğretmenlerimizin verdiği
Boğaziçi 
PROFICIENCY Özel Ders ile hazırlık atlama sınavlarında başarılı olmak bizimle çok daha kolay bir hale geliyor. Hazırladığımız eşsiz kaynaklar ile hedefe yönelik ve başarı odaklı eğitim sunmaktayız. Verdiğimiz yoğun ve etkili eğitimle, öğrencilerimiz üniversite hayatının tamamında İngilizce konusunda sıkıntı çekmemektedir. Telafisi çok zor olan bu süreci öğrencilerimiz için zevkli bir hale getiriyoruz ve böylece başarıyı kaçınılmaz bir hale getiriyoruz.

Sınav İçeriği:

 • Boğaziçi Üniversitesi PROFICIENCY Sınavı (BUEPT) Eylül, Ocak, Haziran ve Ağustos aylarında yapılır.
 • Öğrencilerin BUEPT’ten sınavında başarılı olup, fakültelerine başlamaları için sınavdan en az % 60 oranında başarılı olmaları, yani Boğaziçi Üniversitesi sisteminde “C” almaları gerekmektedir.
 • Listening, Reading ve Writing olmak üzere üç bölümden oluşur. Toplam 3,5 saat sürer. Writing bölümünden önce 30 dakikalık bir ara vardır.
 •  Sınavda tamamen tükenmez kalem kullanılır.

 

BUEPT Listening Kursu:

Selective Listening ve Careful Listening olarak ikiye ayrılır.

 • Selective Listening: Bu bölümde öğrenciler, öğretim görevlisi tarafından bir kez okunan metne dair sorulan sorulara cevap verirler. Öğrencilere metin okunmaya başlamadan önce, soruları incelemeleri için 3 dakika süre verilir. Arkasından öğretim görevlisi metni okurken öğrenciler sorulan sorulara cevap verirler. Soru sayısı farklılık göstermekle beraber, ortalama 10 soru sorulur. Sınav sonunda öğrencilere cevaplarını kontrol etmeleri için 3 dakika süre tanınır.
 • Careful Listening: Bu bölümde öğrencilerden önceki bölümde olduğu gibi, okunan metne dair ortalama 10 soruya cevap vermeleri istenir. Fakat bu bölümde öğrenciler soruları daha önceden görmezler. İlk olarak metin okunur daha sonra öğrencilerin sorulara cevap vermeleri istenir. Burada öğrencilerin metindeki ana fikirleri not almaları tavsiye edilir. Öğrenciler sınav sorularını almış oldukları notları kullanarak cevaplandırırlar. Bu kısımda öğrencilere verilen süre 15 dakikadır.

BUEPT Reading Kursu:

Okuduğunu Anlama bölümündeki, tüm sorular metindeki bilgi sırasındadır ve sorulara kısa cevap vermek gerekir. Kısa cevap soru neyi soruyorsa sadece o kısmı yazmak anlamına gelir. Okuma parçasının içinde cevabın bulunduğu cümleyi olduğu gibi tamamen yazmak yanlış cevap vermek anlamına gelir. Bu bölüm, Search Reading ve Careful Reading olarak ikiye ayrılır.

 • Search Reading: Bu bölümde öğrencilerin bir metindeki gerekli bilgiyi bulmak için seçici ve hızlı okuyabilme becerilerini sınar. Burada öğrenciler ilk önce soruları okurlar, daha sonra gerekli bilgiyi verilen metin içinde bulurlar. Ortalama 8 – 10 sorudan oluşur. Süre 30 dakikadır.
 • Careful Reading: Bu bölümde öğrencilerden ilk önce verilen metni dikkatle okumaları daha sonra sorulan sorulara cevap vermeleri beklenir. Ortalama 8 – 9 sorudan oluşur. Süre 40 dakikadır.

BUEPT Writing Kursu:

Yazılı İfade bölümünde öğrencilerin iki farklı konu üzerine her biri yaklaşık bir sayfa uzunluğunda iki Essay yazmaları gerekir. Essay’lerde öğrencilerin isterlerse verilen yardımcı fikirleri de kullanarak belli bir konu üzerine yazmaları beklenir. Her bir Essay için ayrılan süre 40 dakikadır. Değerlendirme aşamasında; yetkin akademik bir İngilizce ve düşüncelerin uyumlu bir biçimde ifadesi esas alınır.

Sunduğumuz BUEPT Hazırlık Kursları ile öğrencilerin zaman kaybetmeden hazırlık atlamalarını sağlıyoruz. Hazırladığımız Boun Proficiency Grup Dersleri, Boun Proficiency Bireysel Dersler ( Boun Proficiency Özel Ders ) ve Boun Proficiency Hibrit Dersler ile başarıya giden yolda en uygun programı hazırlıyoruz. Hazırlık geçme sınavları arasında en zor sınavlardan biri olan Boğaziçi Proficiency, disiplinli ve verimli çalışma gerektiren bir sınavdır. Reading, Writing ve Listening Derslerimiz, sizin taleplerinize ve diğer öğrencilerin taleplerine göre yeniden şekillendirilmekte ve en verimli hale getirilmektedir.

0/5 (0 Reviews)

“Boğaziçi Üniversitesi Proficiency Hazırlık Kursu” Hakkında 11 Yorum

 1. ben de son çare olarak burayı bulup geldim. Fiyatı baştan yüksek gelse de çok seçeneğim olmadığından kabul ettim. dersler ilerledikçe, başka yerde saatlerce ders alıp öğrenemediğim konuların hepsini hızlı hızlı öğrenmeye başladım. toplamda 20 ders aldım hazırlığı A ile geçtim. şüphe ile yaklaşan olur diye söylüyorum ki böyle bir fırsatı kaçırmasın.

 2. Boğaziçi Üniversite’si mezunu olan ve sistemi bilen Barış Bey tarafından inanılmaz açıklayıcı bir şekilde karşılandık. Öğrencilerin hepsini ( kızım dahil ) tek tek takip edip bizimle sürekli iletişimde oldular ve Eylül Proficiency sınavında, kızımın şimdiye kadar aldığı en yüksek puanı almasını sağladılar. İçten dileklerimle teşekkür ederim.

 3. Arkadaşımın tavsiyesi ile temmuz başından itibaren düzenli ders almaya başladım ve Eylül sınavından B ile geçtim. 2 aylık çalışma ile 1 senelik zamanımı kurtardım. Sorun odaklı ve öğrenci odaklı hizmet sunmaları gerçekten çok hoş. Bazı zamanlar arka arkaya ders istememe rağmen ihtiyacım olmadığını düşünüp ders yazmadılar ve haklı çıktılar. Çok teşekkür ederim.

 4. boğaziçi proficiency kursu veren daha iyi bir yer var mıdır bilmem ama parasını sonuna kadar hak ediyor diyebilirim.

 5. BUEPT proficiency kursu ararken şans eseri bulduğum ve doğru yerde olduğumdan emin olduğum tek kurs. Boun proficiency kursu veren yerler arasında en dürüst çalışanı.

  1. Efendim, iletişim formunu doldurursanız, yönetim ekibimiz size en kısa sürede yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir