GRE Özel Ders | GRE Kursu

gre özel ders
Graduate Record Examinations, Türkiye’ de ALES’ in bir alternatifi olarak düşünülebilecek, yurt dışı master kabul sınavıdır. Asıl olarak Amerika’ da ki bazı üniversitelerin yüksek lisans başvurularında istedikleri bir sınavdır. Aynı zaman da Avrupa’ daki üniversitelerden bazıları da yüksek lisans için başvuran yabancı öğrencilerden bu sınava girmelerini beklerler. Yapıldığı tarihten itibaren 3 yıl boyunca geçerlidir. Daha sonra, eğer başka bir sınava ek olarak, başvurulan okul uygun görürse 5 yıla kadar kabul edilmektedir. 5  yıldan sonra, test ile ilgili sonuç belgesi gönderilmemektedir. GRE Kursu ile, ihtiyaç duyduğunuz alanlarda size GRE Özel Ders ve GRE Grup Dersi ile yardımcı olmaktayız.

GRE Kursuna kimler katılmalı?

 • ALES puanı girmek istediği bölüme yeterli olmayanlar.
 • Yurt dışında yüksek lisans programına başvurmak isteyenler.
 • ALES başvuru tarihlerini kaçıranlar.
 • ALES’ de zamanı iyi kullanamayıp süreyi yetiştiremeyenler.
 • Sonuç belgesine acil ihtiyaç duyanlar.

Sınavın Avantajları

 • ık yapılan bir sınav olduğu için 1 hafta içinde başvuru yapılabilmektedir.
 • Sınavın soru sayısı azdır.
 • ALES’e kıyasla, daha kolay bir sınavdır.
 • Süre açısından daha kısadır.
 • Sınavda hesap makinesi kullanılabilmektedir.
 • Matematik sorularından oluşur.
 • Resmi sonuçlar daha sonra gönderilse de, sınav sonunda aldığınız puanı görme şansınız vardır.

Sınavının Dezavantajları

 • Yüksek fiyat (Güncel GRE fiyatları için tıklayın)
 • Sonuç belgesi direkt olarak başvuruda bulunulan okullara gönderilmektedir. Sınavdan önce ücretsiz olarak 5 farklı yere sonuç belgesi yollanmasını seçebilirsiniz. Eğer sınavdan sonra gönderim sağlamak isteğiniz yerler var ise, bunlar için ekstra ücret ödemeniz gerekmektedir. Size resmi sonuç belgesi ulaşmamakta ve internet üzerinden alacağınız sonuç belgesi, resmi olarak kabul edilmemektedir.
 • Sınav bilgisayarda yapıldığı için çoğu kişi tarafından yadırganmaktadır.
 • Sınav ortamı kamera ile kayıt edilmektedir.
 • Bazı özel üniversiteler, Türk vatandaşlarının, sonuçlarını kabul etmemektedir. Kabul edenler ise burs konusunda yeterli destek sağlamamaktadır.

Sınav 3 bölümden oluşmaktadır:

Sınav BölümleriSoru AdetiSınav Süresi
Analytical Writing2 adet essay30 x 2 = 60 Dakika
Verbal Reasoning (2 bölümden oluşur)20 + 20 = 40 Soru30 x 2 = 60 Dakika
Quantitative Reasoning (2 bölümden oluşur)20 + 20 = 40 Soru35 x 2 = 70 Dakika

Bunlara ilaveten, her sınavda bir “deneme” bölümü vardır ve bu deneme bölümü yapılması zorunlu olsa da puanlanmaz. Bu deneme bölümü, 3 bölümün herhangi birinde karşınıza çıkabilir.  Bu deneme bölümü Quantative bölümünden gelirse 60 soru çözmeniz gerekir. Eğer deneme bölümü Verbal kısmından gelirse o bölümü çözmeniz gerekmediği için kendinizi şanslı hissedebilirsiniz. Kurs programlarımızda ihtiyaç duyduğunuz bölüm ile ilgili yoğun çalışma yapılmakta ve deneme sınavlarımız ile, sınava en iyi şekilde hazırlanmanızı sağlamaktayız.

Test Prep’in GRE Özel Ders Farkı Nedir?

Sınavda yanlış, doğruyu götürmemektedir. Her sorunun puanı farklı olmakla birlikte soruların zorluğuna – kolaylığına göre alınan puanlar değişmektedir. Doğrulardan aldığınız puanlar, doğru sayısına bölünerek 130 ile 170 arasında değişen puan alırsınız. GRE Kursu programlarımız ile sınavdan en yüksek puan almanızı hedefliyoruz. Ayrıca gmat dersleri de veriyoruz.

Eğer sınavı tekrar almak isterseniz, bir önceki sınavdan itibaren 3 hafta beklemeniz gerekmektedir. Bu sınava 1 yıl içinde 5 defa girilebilmektedir. Sunduğumuz GRE özel ders ile öğrencilerin yüksek puan almasına yardım ederken, hayallerindeki üniversitelere kabul almalarını da kolaylaştırıyoruz. Grup derslerimiz en fazla 8 kişilik sınıflarda verilir.

0/5 (0 Reviews)

“GRE Özel Ders | GRE Kursu” Hakkında 8 Yorum

 1. Tavsiye üzerine GRE kurslarına katıldım. 1 e 1 ders aldım ve zamanım kısıtlı olduğu için 1 ay ders aldım. Tek söyleyebileceğim : Buradan alın GRE dersini!!

 2. şubata kadar gre kursu alacağım ve fazlasıyla iyi geçeceğine eminim. hepsi sizin sayenizde. Kısa sürede sıfırdan buralara geldiysem bu gerçekten sizin gre kurslarınız sayesindedir.

 3. Özellikle gre quantitative kurslarınız sayesinde unuttuğum bilgileri tekrar hatırlama imkanım oldu. Son derece sıkı ödev verseniz de meyvelerini topladım diyebilirim. gre özel ders veren kaliteli yer bulmak zor o yüzden şanslı hissediyorum.

 4. Özellikle unuttuğum matematik konularını tamamen hatırlamam çok faydalıydı. Verbal kısmı için de hemen ders vermek yerine son derece yararlı yönlendirmelerden sonra derse başlatmaları çok işime yaradı. Belki 20 derste halledeceğim konuları 12 13 derste hallettim. Desteğiniz ve dürüst tavrınızdan ötürü çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir