IMAT Özel Ders


imat özel ders

Yurtdışında akademik eğitim hayatına devam etmenin en pratik yolu, bu uzun maratonun en başında doğru tercihleri yapmaktır. Bunun bilincinde olarak, öğrencilerin durumlarına göre en uygun ve en gerekli programları hazırlamaktayız. Bu zorlu süreçte öğrencilerimize sağladığımız IMAT Özel Ders seçenekleriyle ve uzman kadromuzun verdiği nitelikli ve kaliteli özel derslerle arzulanan hedefe ulaşma konusunda iddialıyız. IMAT Kursu ile öğrencilerin en yüksek puanı almasını hedeflemekteyiz.

İtalya’da eğitim görmek isteyen öğrencilerin girmesi gereken bu sınav için IMAT Kurslarımız ile IMAT sınav maratonunda ihtiyaç duyacağınız her türlü kaynak ve materyalle başarıyı kaçınılmaz hale getirmek en temel hedefimizdir.

IMAT Sınav Yapısı Nasıldır?

Kabul Test Servisi, Uluslararası Tıbbi Kabul Testi IMAT’i geliştirmek ve sunmak için İtalyan Yüksek Öğretim ve Araştırma Bakanlığı (MIUR) ile birlikte çalışmaktadır. IMAT, tıp ve cerrahi bölümlerine başvuran adaylar için İngilizce dilinde 100 dakikalık bir kabul sınavıdır. IMAT bilgisayar tabanlı olmayan, kalem ve kağıt testidir. Sınav dört bölüme ayrılmıştır:

 • Bölüm 1: Genel Bilgi ve Mantıksal Akıl Yürütme ( General Knowledge and Logical Reasoning ).
 • Bölüm 2, 3 ve 4: Biyoloji, Kimya, Fizik ve Matematiğin Bilimsel Bilgisi ( Scientific Knowledge covering Biology, Chemistry, Physics and Mathematics ).

Bölüm 1: General Knowledge and Logical Reasoning – Genel Bilgi ve Mantıksal Akıl Yürütme

BölümNeyi Test Eder?Sorular
Genel Bilgi ve Mantıksal Akıl Yürütme

General Knowledge and
Logical Reasoning

Genel Bilgi; Problem çözümünde genel beceriler, argümanı anlama, veri analizi ve çıkarsama.22 çoktan seçmeli soru

 

Bölüm 2, 3 and 4: Scientific Knowledge – Bilimsel Bilgi

BölümNeyi Test Eder?Sorular
Scientific Knowledge

Bilimsel bilgi

Okul bilimlerinden bilimsel bilgiyi uygulama becerisi:

Biyoloji, Kimya, Fizik ve Matematik.

38 çoktan seçmeli soru

IMAT Sınav Tarihleri ve IMAT Ücretleri

IMAT sınav tarihleri resmi, IMAT sınav sayfasında yer almaktadır. Bu sayfaya buradan ulaşabilirsiniz. Sınav ücretleri de önceden belirlenmiş olup, tüm öğrenciler için aynıdır. Sınava başvurmadan önce bu ücretleri yatırmanız gerekir.

 • GBP 105.00
 • EUR 120.00
 • USD 164.00

IMAT Puan Hesaplama Tablosu

 • Her doğru cevap için 1,5 puan
 • Her yanlış cevap için -0.4 puan
 • Cevaplanmayan her soru için 0 puan.
 • Her bir bölümdeki skorla birlikte toplam bir toplam puan bildirilecektir.

Italya’da okumak ama Tıp okumak istemeyen adayların tercih ettiği Business School olan Bocconi için de hazırlık kursumuz bulunmaktadır. İtalya’da eğitim almak isteyen adayların girdiği bir kaç tane sınav bulunmaktadır. Bu sınavlar okunmak istenen bölümlere göre farklılık göstermektedir. İtalya’da eğitim almak size hem kaliteli hem de kıyasla daha ekonomik bir eğitim sağlar. IMAT özel ders programlarınız ile siz de hayalinizdeki tıp bölümüne başvuru yapabilir ve iyi bir skor alarak kabul alabilirsiniz.

0/5 (0 Reviews)

“IMAT Özel Ders” Hakkında 6 Yorum

 1. imat özel ders için ders veren yer zaten yok gibi ama olsa bile burası gibi olamaz. 5 üzerinden 5 yıldızı sonuna kadar hak ediyorlar.

 2. Italya’dan kart atacaktım ama modası geçti. Email attım barış hocam. Çok teşekkürler her şey için. İstanbul’a gelince mutlaka uğrayacağım :).

 3. Aklımda İtalya’da tıp okumak hiç yokken sayenizde tıp okuyorum ve öğrenim fiyatları gerçekten çok güzel. En güzeli de sizin beni zorla da olsa IMAT dersi almay zorlamanız oldu:) Geç de olsa özür dilerim :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir