10 Aralık 2016

UKCAT Kursu ve UKCAT Ozel Ders Istanbul

Neden UKCAT Özel Ders ?

Birleşik Krallık Klinik Uygunluk Testi – The UK Clinical Aptitude Test (UKCAT), İngiltere’deki üniversite Tıp ve Diş Okulları konsorsiyumu tarafından seçim sürecinde kullanılır. Test, üniversitelerin tıp ve diş hekimliği programlarına başvuran bir çok yüksek nitelikli aday arasından daha bilinçli tercih yapmalarında yardımcı olmaktadır. UKCAT, akademik başarıya değil, yetenek ve tutum testine göre tasarlanmıştır. İkincisi, A-Düzeyleri, İskoç Yüksek Düzeyleri veya lisans dereceleri tarafından zaten kanıtlanmıştır. Yararlı olarak tanımlanan belli bir zihinsel yetenek ve davranışsal özellik yelpazesini değerlendirmeye çalışır. Bu zihinsel yetenek, eleştirel düşünmeyi ve mantıksal akıl yürütme ve çıkarsama içerir. UKCAT Kursu ve UKCAT Özel Ders programlarımız, uzman ve sınava daha önce girmiş eğitmenlerimiz ile verilmektedir.

2016 yazında sınavda oturan adaylar için UKCAT beş alt testten oluşur: dört mantık testi ve bir tanesi profesyonel tavrınızı test eden testtir. Tüm bu testler için ayrı ayrı UKCAT Kursu sunmaktayız. Her testteki sınav süreleri ve UKCAT Sınav Yapısı aşağıdaki gibidir:

ukcat kursu ve ukcat özel ders

UKCAT Sınavı Süreleri ve Yapısı

UKCAT Verbal Reasoning – adayların yazılı bilgiye ilişkin mantıksal düşünme ve mantıklı bir sonuca varma becerilerini değerlendirir. Adaya 22 okuma pasajı ve 44 soru verilir.

UKCAT Decision Making – 2016’da UKCAT  Decision Analysis’in yerini alan UKCAT Decision Making yeni bir alt testi pilot çalışmasıdır. Yeni Decision Making Testi, bir karar veya sonuca ulaşmak, bağımsız değişkenleri değerlendirmek ve istatistiksel bilgileri analiz etmek için mantık uygulama becerisini test eder. Adaya, metin, çizelgeler, tablolar, grafikler veya diyagramlarla ilişkili 29 maddeyi cevaplamak için 32 dakika verilir.

UKCAT Quantitative Reasoning – adayların sayısal problemleri çözme becerilerini değerlendirir. Adaya 25 dakika, 9 tablo, grafikler, grafikler vs. verilir. Toplam soru sayısı 36dır.

UKCAT Abstract Reasoning – adayların, yakınsak ve farklı düşünceyle ilişkilerden bilgi çıkarma yeteneğini değerlendirir. Adaya şekil setleri ile ilgili 55 soruyu cevaplamak için 14 dakika verilir.

Situational Judgement testi, yukarıdaki testlere göre farklı bir test türüdür:

UKCAT Situational Judgement – adayların durumlardaki cevaplarını ve tıbbi etiği kavrayışlarını ölçer. Sınavın bu bölümü, 20 senaryo ile ilgili 69 soru içerir ve 27 dakika uzunluğundadır.

UKCAT Kursu Farkımız ve UKCAT Ozel Ders Farkımız

UKCAT Testi, adayın yakınındaki bir Pearson Vue merkezinde alınan çevrimiçi bir testtir. Adayların sınavlara harici materyal getirmesi yasaktır. Ekrandaki niceliksel akıl yürütme ve karar verme testlerinde, beyaz tahta ve not defteri için kalem bulunan bir işaretleyici kalem veya kağıtla birlikte temel bir hesap makinesi bulunur. Farklı test merkezleri arasında ekipman ve koşullar biraz farklılık gösterir. Isınma süresi (talimatları okumak için ayrılan zaman) dahil olmak üzere, test maksimum 2 saat sürer (veya testin UKCATSEN sürümü için 2,5 saat sürer). UKCAT alt testlerinden her biri çoktan seçmeli bir biçimde ve ayrı ayrı zamanlanmıştır.

Tüm bu konularda başarı sağlamak için UKCAT Kursu programlarımız ile hazırlanmanızı tavsiye ediyoruz. UKCAT Kursu Programlarımız Grup Dersleri, Bireysel Dersler ( Özel Ders) ve Hibrit Dersleri içermektedir. Alanında uzman ve başarısı kanıtlanmış bu eğitmenlerimiz ile başarıya ulaşmanız şimdi çok kolay. Bizim kurslarımız ile UKCAT Sınavına hazırlıkta zaman kaybı yaşamazsınız.

UKCAT Kabul Eden Üniversiteler

University of Aberdeen
University of Birmingham
University of Bristol
Cardiff University
University of Dundee
Durham University
University of East Anglia
University of Edinburgh
University of Exeter
University of Glasgow
Hull York Medical School
Keele University
King’s College London
University of Leicester
University of Liverpool
University of Manchester
Newcastle University
University of Nottingham
Plymouth University
Queen Mary University of London
Queen’s University Belfast
University of Sheffield
University of Southampton
University of St Andrews
St George’s, University of London
University of Warwick (Graduate Entry)

Özet
UKCAT Kursu
Kullanıcı Oyu
5 based on 4 votes
Servis
UKCAT Kursu
Hizmet Sağlayıcı
IBSAT İstanbul,
Acibadem Caddesi No 188,Acıbadem,Üsküdar-34660,
Telephone No.02164281075
Yer
İstanbul
Tanım
UKCAT Kursu ve UKCAT Özel Ders programlarımız, uzman ve sınava daha önce girmiş eğitmenlerimiz ile verilmektedir. UKCAT Kursu Programlarımız Grup Dersleri, Bireysel Dersler ( Özel Ders) ve Hibrit Dersleri içermektedir.

UKCAT Kursu ve UKCAT Ozel Ders Istanbul” İçin 3 Yorum

  • ukcat kursu için katıldığım ve aldığım en güzel ukcat özel ders olabilir. Tavsiye ederim.

  • Burada benim bacaklarım ağrıyor evladım sen doktorsun anlarsın diyen yok :) iyi ki sizi bulmuşum yoksa mahalle doktoru olacaktım :)

  • Tıp okumak için IB’ye yönlendiren diğer yerlerin aksine BMAT sınavına yönlendirdiğiniz için teşekkür ederim. Başından sonuna kadar güzel bir dönemdi çok teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir